Home Eğitim Başakşehir Living Lab Hakkında

Başakşehir Living Lab Hakkında

Başakşehir Living Lab Hakkında
128
0

16 Mart Cuma günü İstanbul Başakşehir’de bulunan Başakşehir Living Lab’a teknik gezi yapılacaktır. Haliç yerleşkesinden 10:00’da araçlar hareket edecektir. Katılmak isteyen kişilerin linkten formu doldurmaları gerekmektedir.

25 kişilik kontenjan sınırı vardır!

https://goo.gl/forms/fAmikkM3XWBVXHrm2

Yapılacak olan teknik gezi öncesi  Başakşehir Living Lab hakkında bilgi edinmenin faydası var.

Başakşehir Living Lab Nedir?

Başakşehir Living Lab bilişim teknolojileri ve tasarım konulu ürün ve hizmetlerin, gerçek yaşam ortamında, gerçek kullanıcılarla test edilebileceği ve geliştirilebileceği ortamdır. Başakşehir Living Lab toplumun, yeni ürün ve hizmetlerin gerçek katma değerlerini görmesini sağlayan bir deneyim, araştırma ve inovasyon ortamıdır.

Başakşehir Living Lab kapsamındaki Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi binası 1 Gb hız kapasiteli fiber optik internet altyapısına sahip olup, Gold seviyede LEED Yeşil bina  sertifikasına sahiptir. Bilişim teknolojileri ve tasarım konusunda projeleri olan girişimciler projelerinin onaylanması halinde Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’de kendilerine ayrılan alanlarda çalışabilir ve proje süreci boyunca Başakşehir Living Lab’deki ayrıcalıklı imkanların tamamından ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Başakşehir Living Lab Odak Alanları

Başakşehir Living Lab bünyesinde bilişim teknolojileri ve tasarım ile ilgili çalışmalar yapılmakta olup başlıca odak alanları aşağıda belirtilmiştir;
Akıllı Yaşam
Akıllı Şehircilik
Mobil Uygulamalar
Robotik
Kablosuz İletişim
Giyilebilir Teknolojiler
Tasarım
Mobil Sağlık
Akıllı Eğitim ve Bilgi Teknolojileri Eğitimleri
Yenilenebilir ve Akıllı Enerji Sistemleri Sensör Teknolojileri
Bilgi Teknolojileri ve Yazılım

Kaynak: www.basaksehir-livinglab.com

128 kez okundu.

Bedirhan Yıldırım 1996 yılında İstanbul‘da doğdum. Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümünden mezun oldum ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitim görmekteyim. Lisede bilgisayar konusunda kendimi geliştirmeye başladım ve tasarım alanında; photoshop, illustrator, after effect ve cinema 4D, internet alanında; html, css, jquery ve php kodlamayı öğrendim. Ardunio dünyasını keşfettikten sonra java ve c++ kodlama dillerini öğrenmeye başladım. Donanıma olan merakla kendimi robotik konusunda geliştiriyorum.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir