Home Güncel İzlenmesi Gereken 10 Film

İzlenmesi Gereken 10 Film

İzlenmesi Gereken 10 Film
691
0

Merhaba arkadaşlar, bugüne kadar izlemiş olduğum bilişim ile alakalı filmleri ve belgeselleri sizler için bir liste haline getirip paylaşmak istedim. Umarım gözünüze uyku girmediği gecelerde veya ne film izlesem diye ararken bu liste karşınıza gelir.

1- Who Am I (2014)

who-am-i

Bir gurup hacker ve sosyal mühendisin macerasını anlatıyor. Alman yapımı olan bu film sürpriz bir sonla biterek izleyiciler üzerinde şok etkisi bırakıyor.

IMDB puanı: 7,6
Süre: 102dk
Tür: Suç, Drama, Bilim Kurgu

2- Zero Days (2016)

zero-days

STUXnet virüsünü anlatan bir belgesel. Çeşitli antivirüs şirketleriyle yaptıkları röportajlar var. Bu belgeslin dışında STUXnet’i araştırmanızı tavsiye ederim. Bugüne kadar yazılmış en etkili ve tehlikeli virüslerden biri olup Amerika-İngiltere-İsrail üçlüsünün İran’a karşı yaptığı, İrandaki nükleer tesis çalışmalarını 3 yıl geciktiren bir virüs. Daha fazla spoiler vermeden susuyorum.

IMDB puanı: 7,8
Süre: 116dk
Tür: Belgesel

3- Steve Jobs (2015)

steve-jobs

Apple’ın kurucusu olan Steve Jobs’ın hayatını anlatmakta. Steve Jobs’ın hayatını daha iyi öğrenmek için izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Üşüyoruz Steve reis….

IMDB puanı: 7,2
Süre: 122dk
Tür: Biyografi, Drama

4- Eagle Eye (2008)

eagle-eye

ABD istihbar servisi için kurulan bir yapay zekanın meydana getirdiği kargaşayı anlatıyor. Aksiyon dolu bir film.

IMDB puanı: 6,6
Süre: 118dk
Tür: Aksiyon, Gizem, Macera

5- Matrix (1999)

matrix

4 dalda oskar ödülü kazanan Matrix’in 1. filmi ile başlayarak serinin geri kalan 2 filminide izlemelisiniz. Hatta bu yazıyı burada okumayı bırakıp hemen izleyin.

IMDB puanı: 8,7
Süre: 136dk
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

6- Imitation Game (2014)

imitation-game

Alan Turing’in 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların şifreli mesajlarını, yaptığı analog bir bilgisayar ile kırmasını anlatıyor. İlk bilgisayarın hikayesi diyebiliriz. Bu filmi izledikten sonra “enigma” yı bir araştırın derim.

IMDB puanı: 8,1
Süre: 114dk
Tür: Biyografi, Drama, Macera

7- Untraceable(2008)

Untraceable

Canlı yayında gerçekleşen cinayetlerin bir film konusu olduğunu düşünün. İzleyici sayısı arttıkça esir alınmış kişi ölüme o kadar yaklaşıyor. Değişik bir tarz. Boş bir vaktiniz olursa izleyin derim.

IMDB puanı: 6,2
Süre: 101dk
Tür: Suç, Gizem, Macera

8- Tron Legacy (2010)

Tron-Legacy

Teknolojide gelebileceğimiz son noktayı anlatıyor. Bilgisayar konusunda ufkunuzu açacağını düşünüyorum. Muhtemelen 100 yıl sonra gerçek bir şey olacak.

IMDB puanı: 6,8
Süre: 125dk
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

9- Real Steel (2011)

real-steel

2020 yılında geçiyor. Robot teknolojisi günümüzdekinden daha hızlı gelişmiş ve robotları dövüştürmeye başlamışlar. Yer altı dövüşleri ve büyük turnuvalar var. Ve tabi ki film bize yer altından başlayıp turnuvada nasıl 1. olunabileceğini anlatıyor. Klasik bir amerikan filmi. Zevkli bir film. Ne yapacağınızı bilemediğiniz sıkıcı bir gecede izleyip keyiflenebilirsiniz.

IMDB puanı: 7,1
Süre: 127dk
Tür: Aksiyon, Drama, Aile

10- Edward Snowden (2016)

snowden

Geçen gece gözüme uyku girmeyince izledim. Edward Snowden’ın hikayesini anlatıyor. Peki kimdir bu adam? Bu arkadaşımız ABD hükümetinin herkesi dinlediğini, izlediğini ve kişisel verilerimizi depoladığına dair bilgileri sızdırıp WikiLeaks kurucu olan Julian Assange üzerinden paylaşır. Wikileaks’i hepimiz bu olay ile duyduk. Olaylar Snowden’ın askere gitmesiyle başlayarak günümüze kadar anlatılıyor. Kısa bir not; Filmde Snowden’a ait gerçek görüntüler mevcuttur. Snowden 33 yaşında Rusya da yaşamaktadır.

IMDB puanı: 7,3
Süre: 134dk
Tür: Biyografi, Drama, Macera

 

Umarım bu filmlerin sizlere katkısı olur ve ufkunuzu açar. Beğendiğim yeni filmler oldukça sizler ile tekrar paylaşacağım. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. İyi seyirler..

691 kez okundu.

Bedirhan Yıldırım 1996 yılında İstanbul‘da doğdum. Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümünden mezun oldum ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitim görmekteyim. Lisede bilgisayar konusunda kendimi geliştirmeye başladım ve tasarım alanında; photoshop, illustrator, after effect ve cinema 4D, internet alanında; html, css, jquery ve php kodlamayı öğrendim. Ardunio dünyasını keşfettikten sonra java ve c++ kodlama dillerini öğrenmeye başladım. Donanıma olan merakla kendimi robotik konusunda geliştiriyorum.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir